MUDr. Pavel Kukla, stomatologická praxe

Moderní stomatologická souprava zaručuje pohodlné, bezbolestné a kvalitní ošetření. Ona „bezbolestnost“, pro tolik pacientů klíčová, je dána především špičkovými nástroji, které jsou přesné, vyvážené, dokonale vycentrované a dostatečně chlazené. Všechny nástroje jsou poháněny stlačeným vzduchem s plynulou regulací otáček.
Důležité je, aby měl lékař perfektně osvětlené pracovní pole. Toho je dosaženo použitím výkonného zdroje světla a optických světlovodů, které ústí přímo na hlavici nástroje. Chlazení je řešeno kombinací voda-vzduch a k odsávání slouží moderní odsávací systém, na míle vzdálený legendární „fajfce“, kterou známe z dřívějších časů.
Zubní souprava je univerzální nástroj, takže se mění pouze koncovky. Mezi ty běžně používané patří vrtačka, ultrazvukový odstraňovač zubního kamene, vytvrzovací pistole a air-flow nástavec na pískování zubů (pod velkým tlakem rozprašuje vodu a vzduch spolu s jemnými částicemi speciálního prášku). Díky samostatnému kompresoru umístěnému v jiné místnosti je souprava zcela tichá. Pohodlné, anatomicky tvarované křeslo lze elektricky sklápět téměř do vodorovné polohy. Pacient tak může při delším ošetření ležet, což je příjemné nejen pro něj, ale i pro lékaře, který si díky tomu může sednout a plně se soustředit na výkon.